Election 2013

LEGISLASTIVES (20 Décembre 2013)

LES DEPUTES ELUS

  • REGION ALAOTRA-MANGORO

  • AMBATONDRAZAKA - ANDRIANIRINA Josoa Marohajaina (INDEPENDANT MARO)
  • AMBATONDRAZAKA - ANDRIAMASIMANANA Aureline (INDEPENDANT ALAOTRA MIRAY HINA)
  • AMPARAFARAVOLA - RABEKIJANA Solofo Hery (MOUVANCE RAVALOMANANA)
  • AMPARAFARAVOLA - RAKOTOBE née RAMAROSOA Emiline (FITARIKANDRO)
  • ANDILAMENA - RABENIRINA Jean Réné dit Game (MOUVANCE RAVALOMANANA)
  • ANOSIBE AN'ALA - RABARISON Joseph Aimé (MIARAKA AMIN I PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • MORAMANGA - RANDRIAMAHEFA Henri Charles (ADHEM FIZAFA Action pour le Développement Humanis)
  • MORAMANGA - RAJAOBELINA Lova Herizo (MIARAKA AMIN I PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • REGION AMORON'I MANIA

  • AMBATOFINANDRAHANA - RAZANAMAHASOA Christine Harijaona (MIARAKA AMIN I ANDRY RAJOELINA)
  • AMBOSITRA - ANDRIANARIVO Harimampianiana Razakarivelo (INDEPENDANT ANDRIANARIVO Harimampianiana Razakariv)
  • AMBOSITRA - RAKOTOSOLOFONDRAIBE Zakamady (INDEPENDANT ANDRIANARIVO Harimampianiana Razakariv)
  • FANDRIANA - RAHARIMALALA Marie Lydia (MIARAKA AMINNY ANDRY RAJOELINA)
  • MANANDRIANA - ANDRIANJANAHARY Fanomezantsoa (VPM MMM)
  • REGION ANALAMANGA

  • AMBOHIDRATRIMO - RABENIRINA Maminiaina Solondraibe (ZANAK I DADA)
  • AMBOHIDRATRIMO - RATSIMBAZAFY Luc (FANAMBY 88)
  • ANDRAMASINA - RAZANAKOTO (LEADER FANILO)
  • ANJOZOROBE - RAHARIJAONA (INDEPENDANT DADAFARA RAHARIJAONA)
  • ANKAZOBE - RAVELONANOSY Mamy Tiana Télésphore Gérard (MOUVANCE RAVALOMANANA )
  • ANTANANARIVO-ATSIMONDRANO - RANDRIARIMALALA Harijaona (FANASINA HO FAMPANDROSOANA)
  • ANTANANARIVO-ATSIMONDRANO - RAHARIMANARIVO Voahanginiaina (MOUVANCE RAVALOMANANA)
  • ANTANANARIVO AVARADRANO - ANDRIAHITANTSOA RAHASINDRAIBE Benjamin (MOVANSY RAVALOMANANA)
  • ANTANANARIVO AVARADRANO - RANDRIAMBOLAINA Gerry (MOVANSY RAVALOMANANA)
  • ANTANANARIVO I - RAZAFIMANANTSOA Lobo Hanitriniaina (MOUVANCE RAVALOMANANA)
  • ANTANANARIVO I - RATSIVALAKA née RAHERIARIVO Marie Michelle (MIARAKA @ PRESIDA ANDRY RAJOELINA)
  • ANTANANARIVO II - RANDRIANARISOA Stanislas (MOUVANCE RAVALOMANANA)
  • ANTANANARIVO II - RAKOTOMANGA Lantoarivola Sedera (MAPAR)
  • ANTANANARIVO III - RAFENOMANANTSOA Tsirimaharo Ny Aina (MIARAKA @ PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • ANTANANARIVO III - RAJAONSON Lantoarijaona Maminiriana Tsitohaina (MOUVANCE RAVALOMANANA)
  • ANTANANARIVO IV - RANDRIAMANDIMBISOA Felix Marie Louis (MOUVANCE RAVALOMANANA)
  • ANTANANARIVO IV - RAHASIMANANA Paul Bert (MAPAR)
  • ANTANANARIVO V - RAHOLDINA RANAIVO Herinantsoina (MAPAR)
  • ANTANANARIVO V - RANDRIANARISOA Guy Célin Rivoniaina (MOUVANCE RAVALOMANANA)
  • ANTANANARIVO VI - RAHERISOA VOLOLONA Victorine (MAPAR)
  • ANTANANARIVO VI - RASOANOROMALALA Marie Horace (MOVANSY RAVALOMANANA)
  • MANJAKANDRIANA - RAHANTASOA Lydia Aimée Vololona (Movansy RAVALOMANANA)
  • REGION ANALANJIROFO

  • FENERIVE EST - MOHAMAD Ahmad (TMA TANORA MANDRAY ANDRAIKITRA)
  • FENERIVE EST - RAZAFINDRAVELO Hermann (MIARAKA AMIN I PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • MANANARA NORD - RAHARINIRINA Sidonie (MMM)
  • MAROANTSETRA - DINAH Romuald (LEADER FANILO)
  • SOANIERANA IVONGO - TODY Arnaud (INDEPENDANT TODY Arnaud)
  • VAVATENINA - RAZANADRABEARIMANANA Jacques Aurelien (MIARAKA AMIN NY PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • REGION ANDROY

  • AMBOVOMBE ANDROY - JEAN MICHEL Henri (MIARAKA AMIN I PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • AMBOVOMBE ANDROY - MILAVONJY Andriasy Philobert (VPM MMM)
  • BEKILY - JEAN Daniel (MTS)
  • BELOHA ANDROY - RANDRIA Joseph (MIARAKA AMIN I PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • TSIHOMBE - MASY GOULAMALY Marie Jeanne d Arc (INDEPENDANT ANDROY MIAVOTSE MALAKY)
  • REGION ANOSY

  • AMBOASARY SUD - ANGELE Solange (INDEPENDANT ANGELE Solange)
  • BETROKA - RANDRIANASOLO Jean Nicolas (MIARAKA AMIN I PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • TAOLANARO - HATREFINDRAZANA Jerry (INDEPENDANT HATREFIN DRAZANA Jerry)
  • TAOLANARO - IJO (INDEPENDANT HATREFIN DRAZANA Jerry)
  • REGION ATSIMO-ANDREFANA

  • AMPANIHY OUEST - ANDRIANJAKA Samson Goulzar (MIARAKA AMIN I PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • AMPANIHY OUEST - LIAHOSOA Malement (HIARAKA ISIKA)
  • ANKAZOABO SUD - MARA NIARISY (VPM MMM)
  • BENENITRA - RANDRIANANDRAINA Théophile Christian (HIARAKA ISIKA)
  • BEROROHA - RAZAFINDRAKOTO Harifanja Francette (FFF)
  • BETIOKY SUD - RABENIRINA Jean Jacques (MMM)
  • MOROMBE - RAKOTOMALALA Lucien (MIARAKA AMIN I PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • SAKARAHA - RAHAROARILALA Tinoka Roberto Michael (MIARAKA AMIN I PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • TOLIARY I - MAHARANTE Rakotonandrasana Jean de Dieu (MIARAKA AMIN I PRESIDA ANDRY RAJOELINA)
  • TOLIARY I - RANDRIANASOLONIAIKO Siteny Thierry (ATM ASSOCIATION TOLIARA MIARANGA)
  • TOLIARY II - ROCHELIN Houssen (INDEPENDANT VAHOAKA NO HERY)
  • TOLIARY II - HELSON Brisson Erafa (INDEPENDANT VAHOAKA NO HERY)
  • REGION ATSIMO-ATSINANANA

  • BEFOTAKA SUD - MARORIKY (MIARAKA AMIN I ANDRY RAJOELINA)
  • FARAFANGANA - NDREMANJARY Paraina Odilon (MIARAKA AMIN I ANDRY RAJOELINA)
  • FARAFANGANA - NIVO Rufin (LEADER FANILO)
  • MIDONGY SUD - RAMAHASINDY Koko Herisoa (MIARAKA AMIN I ANDRY RAJOELINA)
  • VANGAINDRANO - RAZAFIMILY Constance (LEADER FANILO)
  • VANGAINDRANO - VANOVASON Jean Adrien (MIARAKA AMI I ANDRY RAJOELINA)
  • VONDROZO - RANDRIANASOLO Volatiana Pauline (MIARAKA AMIN I ANDRY RAJOELINA)
  • REGION ATSINANANA

  • ANTANAMBAO MANAMPOTSY - MAHARAMBY Ndalana Espérant (MIARAKA AMIN I PRESIDA ANDRY RAJOELINA)
  • BRICKAVILLE - RANDRIANARISOA née RAMAHATODISOLOMANANA Vaonalaroy (MPIRAHALAHY MIAN/ALA)
  • MAHANORO - NAHARIMAMY Lucien Irmah (MIARAKA AMIN NY PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • MAROLAMBO - LEVAO Nitadiavina (INDEPENDANT LEVAO Nitadiavina)
  • TOAMASINA I - NDAHIMANANJARA Née RANDRIANARISON Benedicte Johani (MIARAKA AMIN I PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • TOAMASINA I - FAMINDRA Justin (MIARAKA AMIN I PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • TOAMASINA II - ROILAHY (MIARAKA AMIN I PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • VATOMANDRY - RAZAFINANDRASANA Raulan (INDEPENDANT ANDO FA ENGA)
  • REGION BETSIBOKA

  • KANDREHO - RABEARISOA Jean Claude (HIARAKA ISIKA)
  • MAEVATANANA - RASOARIMALALA Georgette (MAMPIRAY ANTSIKA)
  • TSARATANANA - RATEFIARIVONY Jaona (SAMBO FIARAN I NOE)
  • REGION BOENY

  • AMBATO BOENI - RASOAHERINJATOVO Bodovoangy Dimitrine (MMM)
  • MAHAJANGA I - RAHANTANIRINA Lalao (MIARAKA AMIN I ANDRY RAJOELINA)
  • MAHAJANGA I - NICOLAS Stéphan Alphonse (INDEPENDANT NICOLAS)
  • MAHAJANGA II - RASALAMA Léon (MIARAKA AMIN I ANDRY RAJOELINA)
  • MITSINJO - ALIBY Bin Soufou (MIARAKA AMIN I ANDRY RAJOELINA)
  • SOALALA - HOUSSENE Abdallah (INDEPENDANT HOUSSENE Abdallah)
  • REGION BONGOLAVA

  • FENOARIVOBE - RANAIVOSON Andrianavalona Fanomezanjaka Pierrot (ANDRIN I MADAGASIKARA)
  • TSIROANOMANDIDY - RAHOLIJAONA Harson (ANDRIN NY MADAGASIKARA)
  • TSIROANOMANDIDY - RAMAHERIJAONA Hajanirina Lanto (MIARAKA @ ANDRY RAJOELINA)
  • REGION DIANA

  • AMBILOBE - SEBANY Mouhamed (MALAGASY MIARA MIAINGA)
  • ANTSIRANANA I - MAHAZOASY Mananjara Freddie Richard (MDM Mientana ho an ny Demokrasia et Madagasikara)
  • ANTSIRANANA I - RAHELIHANJA Jocelyne (MIARAKA @PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • ANTSIRANANA II - NASSER Ahmed (MAPAR)
  • NOSY-BE - AROSY Namiandrazana François (INDEPENDANT AROSY Mamiandrazana François)
  • REGION HAUTE MATSIATRA

  • AMBALAVAO - RAZAFIMAHATRATRA Daniel Jean Christian (303 IHANY NY ANTSIKA Association des Jeunes Entrep)
  • AMBOHIMAHASOA - RASOLONOMENJANAHARY Fidélis Justin (Mouvance RAVALOMANANA)
  • FIANARANTSOA I - RAZARANAINA Nomenirina (Indépendant RAZARANAINA)
  • FIANARANTSOA I - RAMAMONJISOA Virapin (MIARAKA AMIN I ANDRY RAJOELINA)
  • ISANDRA - RABETAFIKA Norovelomampionona Roberthine (MMM MALAGASY MIARA MIAINGA)
  • IKALAMAVONY - RALINJANAHARY Tsitohaina Valimandresy (TAMBATRA)
  • VOHIBATO - RANDRIANATOAVINA Jean Martin (INDEPENDANT RANDRIANATOAVINA Jean Martin)
  • LALANGINA - RIVOTIANA Richard Jean Bosco (Indépendant MAHEFA)
  • REGION IHOROMBE

  • IAKORA - RAKOTONIRINA Joe Ernest (ANTOKO MAITSO)
  • IHOSY - RAZAFIMANDIMBY Germain Boniface (Indépendant RALAVA)
  • IVOHIBE - RANDRIANOELINA RAZAFIMAHEFA Mamimalala Marie Josué (Parti Travailliste Malagasy PATRAM)
  • REGION ITASY

  • ARIVONIMAMO - RABEMANANJARA née RAMANANDRAISOA Célestine (MIARAKA @ PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • ARIVONIMAMO - RAKOTOMANJATO Rodin Edmond Georges (MOVANSY RAVALOMANANA)
  • MIARINARIVO - RAVAHIMANANA Guillaume Marie Ubald (MOUVANCE RAVALOMANANA)
  • SOAVINANDRIANA - HARINOSY Rabenerika Charlot (MIARAKA @ PREZIDA RAJOELINA)
  • REGION MELAKY

  • AMBATOMAINTY - RANDRIAMIALISOA Willison (SAMBO FIARAN I NOE)
  • ANTSALOVA - RAMAROLAHY Maurice (Indépendant RAMAROLAHY)
  • BESALAMPY - DELPHINE Florentine (LES AUTRES SENSIBILITES (LES AS))
  • MAINTIRANO - FARHAD Houssen (MIARAKA AMIN I ANDRY RAJOELINA)
  • MORAFENOBE - ELITAFA Basile (VPM MMM)
  • REGION MENABE

  • MAHABO - RAVELOSON Ludovic Adrien (MIARAKA AMIN I PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • MANJA - FIENENA Richard (VPM MMM)
  • MIANDRIVAZO - HANITRINIAINA Mamy Armand (MIARAKA AMIN NY PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • MORONDAVA - MAMOD ALI Hawel (MIARAKA AMIN NY PRESIDENT ANDRY RAJOELINA)
  • REGION SAVA

  • ANDAPA - RAKOTOMAMONJY Jean Max (LEADER FANILO)
  • ANTALAHA - LAISOA Jean Pierre (INDEPENDANT LAISOA Jean Pierre)
  • SAMBAVA - MAMANGY Norbert (TRANO KASAKA)
  • SAMBAVA - RAVELOARIVONJY Behavana (TRANO KASAKA)
  • VOHEMAR - ABDILAH (VPM MMM )
  • REGION SOFIA

  • ANALALAVA - DJAOSERA Irenée (PSD)
  • ANTSOHIHY - REMI (VPM MMM)
  • BEALANANA - VOLAHAINGO Marie Thérèse (Vondrona Politika Miara dia Malagasy Miara Miaing)
  • BEFANDRIANA NORD - LYLYETTE René de Roland (MIARAKA AMIN I ANDRY RAJOELINA)
  • MAMPIKONY - RAPHAELIEN Solofoniaina Emilien Narison (GFFM)
  • MANDRITSARA - RAJAOZANANY Jean Claude (MIARAKA AMIN I ANDRY RAJOELINA)
  • PORT-BERGE - VELONTSARA Paul Bert (HIARAKA ISIKA)
  • REGION VAKINANKARATRA

  • AMBATOLAMPY - RANDRIANJANAHARY Soloniaina Olivier (FIRAISAM-PIRENENA HO AN NY FANDROSOANA SY NY FAHAF)
  • ANTANIFOTSY - RANDRIANASOLO Dera Louis Charles (MIARAKA @ PREZIDA ANDRY RAJOELINA)
  • ANTANIFOTSY - RANDRIAMAMPIANINA Ramilison (MOUVANCE RAVALOMANANA)
  • ANTSIRABE I - JEAN François Michel (MOUVANCE RAVALOMANANA)
  • ANTSIRABE II - RANDRIANANTENAINA Olivier Antonny José (MOUVANCE RAVALOMANANA)
  • ANTSIRABE II - RAVELOHANITRA Nirina (ANTOKO MAITSO)
  • BETAFO - RAMBOLAMANANA Jean Guy Honoré (BAINGA)
  • FARATSIHO - RASOLONJATOVO Honoré (PAPASOLO)
  • MANDOTO - ANDRIAMBOAVONJY Nantenaina Herisoa (HARENA )
  • REGION VATOVAVY-FITOVINANY

  • IFANADIANA - RAZAFINDRAFITO Lova Narivelo (INDEPENDANT POPIL)
  • IKONGO - RAZAFINTSIANDRAOFA Jean Brunel (MIARAKA AMIN I ANDRY RAJOELINA)
  • MANAKARA - ANDRIANTSIZEHENA Benja Urbain (VPM MMM)
  • MANAKARA - ZAFIMAHATRATRA Abel (MIARAKA AMIN I ANDRY RAJOELINA)
  • MANANJARY - KATHY (MIARAKA AMIN I ANDRY RAJOELINA)
  • MANANJARY - RAMPARANY Ramanana Anthelme (Independant FIHAVANANA SY FAMPANDROSOANA MIRINDRA)
  • NOSY VARIKA - VOLONY Jimmy (MIARAKA AMIN I ANDRY RAJOELINA)
  • VOHIPENO - TSABOTOKAY Honoré (HIARAKA ISIKA)